Świetlica w styczniu i lutym

Na początku stycznia delegacja dzieci ze świetlicy została zaproszona do siedziby Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z działaniami Fundacji i przekazanie pieniędzy uzyskanych podczas kiermaszu świątecznego. Pracownicy Fundacji bardzo gościnnie nas przyjęli, odpowiedzieli na pytania, oprowadzili po wszystkich zakamarkach budynku, a my z radością wpłaciliśmy 1156 zł na pomoc podopiecznym Fundacji. Styczeń to czas karnawału. Piękne maski i stroje balowe wykonane różnymi technikami plastycznymi zawisły na tablicach przy salach świetlicy. Przygotowaliśmy także prace plastyczne na  Dzień Babci i Dziadka. Wzięliśmy udział w międzyświetlicowym konkursie zorganizowanym przez SP nr 293  "Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Gratulujemy talentu nagrodzonym dziewczynkom! W pierwszym miesiącu roku zapoznawaliśmy się z twórczością Andersena i wykonywaliśmy prace na wewnętrzny plastyczny konkurs świetlicowy “Ilustracja do wybranej baśni Andersena”. Powstała wystawa pokonkursowa, a wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i drobne prezenty. W lutym  podsumowaliśmy zachowanie i osiągnięcia w pierwszym semestrze. Szczególnie uczniowie z klasy 2c cieszyli się pochwałami wynikającymi z tablicy motywacyjnej. Potem już tylko myśleliśmy o odpoczynku w czasie ferii oraz rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw.