Listopad w świetlicy

"Kto powiedział, że jesień jest smutna?..." - na pewno nie w świetlicy. Tam zawsze dużo się dzieje. Listopad to ostatni miesiąc kolorowej jesieni. W pracach plastycznych staraliśmy się jak najdoskonalej utrwalić i przedstawić barwy jesieni. Pamiętaliśmy także o wydarzeniach historycznych - uczciliśmy odpowiednią dekoracją, a także rozmowami tematycznymi - Święto Niepodległości.
17 listopada odbyła się radosna uroczystość świetlicowa - Pasowanie na Świetlika. Pierwszoklasiści po wspólnych zabawach: śpiewaniu, pląsach, wyzwaniu sportowym i rozwiązywaniu zagadek, zostali włączeni do wspólnoty świetlicowej. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy Świetlik otrzymał medal.
W świetlicy pamiętaliśmy także o dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji odbył się konkurs  "Zdrowe II śniadanie". Zadaniem uczestników było zaprojektowanie w formie plastycznej i krótki opis wartościowego posiłku. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni, a ich propozycje śniadań można było obejrzeć na tablicy dekoracyjnej obok sali 23.
23 listopada gościliśmy w świetlicy aktorów Teatru Prima, którzy w bardzo pomysłowy sposób  przedstawili przygody Koziołka Matołka. Publiczność była oczarowana.
Niektóre grupy świetlicowe urządziły sobie andrzejki - śmiechom w ten dzień  nie było końca. Grupa dzieci z klasy 2a i 2c w ramach cyklicznych zajęć w BCEK-u także bardzo dobrze się bawiła na spotkaniu andrzejkowym.