Luty w świetlicy

Zacznijmy od najważniejszego wydarzenia miesiąca! 8 lutego odwiedziliśmy siedzibę Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, by przekazać pieniądze uzyskane podczas kiermaszu świątecznego. Spędziliśmy bardzo miłe popołudnie z panią prezes i pracownikami fundacji. A  poza tym w świetlicy działo się jak zwykle dużo :)
Pierwszy tydzień lutego upłynął na zdobywaniu wiadomości o mieszkańcach i sposobie ich życia oraz  zwierzętach krain wiecznego lodu i śniegu.
Pamiętaliśmy o dniu 14 lutego. Przygotowywaliśmy walentynki dla bliskich oraz kolegów z klasy, poznaliśmy legendę o św. Walentym i sposoby obchodzenia walentynek w wielu miejscach na świecie. To miły dzień przyjaźni.
W lutym cały tydzień poświęciliśmy na gry planszowe. Wyciągnęliśmy z szafek  te, o których już zapomnieliśmy, ale także odkrywaliśmy nowe. Dobrze się przy tym bawiliśmy.
Ostatni tydzień lutego spędziliśmy na czytaniu baśni Andersena. Staraliśmy się poznawać nowych baśniowych bohaterów, lecz o tych znanych też chętnie słuchaliśmy i ilustrowaliśmy ich przygody oraz szukaliśmy morałów.
Wzięliśmy udział w konkursie Komendy Głównej Policji dotyczącej bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Wysłaliśmy dwie prace plastyczne "Śnieżny dekalog". Trzymamy kciuki za sukces autorek prac!