5a w Akademii Piekarza Grzybki

8 kwietnia klasa 5a wybrała się na długo wyczekiwane warsztaty edukacyjne „Ciasto drożdżowe i pizza” do Akademii Piekarza Grzybki. Na początku uczniowie wysłuchali m.in. opowieści o powstaniu piekarni, usłyszeli o rodzajach zbóż, dowiedzieli się jakie składniki są potrzebne, aby powstało ciasto drożdżowe. Następnie piątoklasiści własnoręcznie wykonali bułeczki ze słodkiego ciasta drożdżowego, a także własną pizzę. Wypieki zostały ze smakiem zjedzone lub z dumą zaniesione do swoich domów. Dzieci miały także okazję zwiedzić zakład produkcyjny, gdzie obserwowały pracę piekarzy na różnych stanowiskach, takich jak: ciastowy, stołowy czy piecowy. Wycieczka do piekarni okazała się nie tylko edukacyjna, ale również smakowita i inspirująca!

Klasa 5a podczas warsztatów w Akademii Piekarza Grzybki

Nasze prace - słodkie bułeczki drożdżowe