Zajęcia z pierwszej pomocy w klasach IV-VIII

W ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonego przez fundację WOŚP klasy IV-VIII zostały wyedukowane przez nauczycieli Pana Tomasza Strzeleckiego i Pana Mariusza Przybyszewskiego z pierwszej pomocy. Celem głównym jest by osoba ucząca się była zdecydowana zastosować nabyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie w sytuacji zetknięcia się z osoba poszkodowaną.
Zakres programu obejmuje trzy podstawowe elementy:
- wezwanie pogotowia do osoby nieprzytomnej;
- ułożenie w pozycji bocznej osoby z zachowanym oddechem (w celu utrzymania drożnych dróg oddechowych);
- resuscytacja krążeniowo-oddechowa, czyli podtrzymanie czynności życiowych osoby nieoddychającej.
Zakres PROGRAMU RUR wpisuje się w tzw. Łańcuch Przeżycia, który zawiera wyłącznie elementy mające istotny wpływ na przeżywalność osób poszkodowanych. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach. Zachęcamy do dalszego rozwoju swoich umiejętności.

Zajęcia z pierwszej pomocy w klasach 4-8.