Marzec w świetlicy

Marzec to miesiąc, w którym cieszymy się z wiosny.  W świetlicy 22 marca zorganizowaliśmy imprezę związaną z powitaniem tej długo wyczekiwanej pory roku - pokaz mody pod hasłem strój na powitanie wiosny. Wszyscy byli pod wrażeniem kreatywności modelek. Każda z nich zaprezentowała niepowtarzalną, stworzoną przez siebie kreację. Imprezie towarzyszyła dekoracja w sali i na korytarzu.
Przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Rozmawialiśmy o tradycjach, wykonywaliśmy świąteczne prace plastyczne. Zaprosiliśmy do nas panią Anetę z @FilcHandMade, która trzy dni prowadziła z uczennicami i uczniami warsztaty dekorowania koszyczków oraz opowiadała o właściwościach filcu i rozszerzała nasze  wiadomości o wiośnie i wiosennych świętach.
Braliśmy udział w konkursach zewnętrznych. 21 marca Ala i Dawid reprezentowali naszą świetlicę w Drugim Świetlicowym Turnieju Warcabowym. Wysłaliśmy także trzy prace na XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny imienia Marii Konopnickiej.|
Grupa dzieci ze świetlicy zaczęła uczestniczyć w warsztatach "Pacynka, kukiełka, marionetka" prowadzonych przez panią Alinę w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas  zajęć uczymy się rozpoznawać rodzaje lalek używanych w teatrze,  animować je,  poznajemy nowe techniki plastyczne przydatne w przygotowaniu własnych lalek, ćwiczymy dykcję, próbujemy sił w wykonywaniu własnych pacynek i kukiełek.