W październiku została ogłoszona Międzynarodowa IV edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja jest realizowana w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” oraz  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych , ponownie zgłosiliśmy do niej naszą szkołę. W naszej placówce akcja odbyła się 4 października, o której uprzedziliśmy społeczność szkolną poprzez zamieszczenie plakatów na stronie naszej szkoły, na naszym szkolnym FB, podczas apelu organizacyjnego i ogłoszenia na korytarzach. Tego dnia uczniowie przynieśli swoje ulubione książki lub wypożyczyli w szkolnej bibliotece i podczas  wybranych przerw mogli czytać w różnych miejscach i różnych pozach. Uczniowie z klas I-III czytali raczej w salach, na swoich ulubionych dywanikach lub po prostu w ławkach. Uczniowie z klas IV-VIII mieli nieco trudniej, ponieważ z powodu zmieniania sal lekcyjnych czytali na korytarzach. Szkolna czytelnia przeżyła niemal oblężenie. Tu, uczniowie mogli czytać siedząc wygodnie na krzesełkach lub kanapach wśród dźwięków szumu lasu. Popołudnie w świetlicy, także było poprzeplatane czytaniem. W naszym oddziale przedszkolnym, czytała z przyjemnością pani wychowawczyni. Akcję uważamy za dość udaną, szacujemy, że mniej niż połowa uczniów wzięła w niej udział. Mamy nadzieję, że za rok czytających będzie więcej.