Informacje stałe

środa 8:00 - 14:30
czwartek 8:00 - 14:30
piątek 8:00 - 14:00

Nauczyciele bibliotekarze  prowadzą również lekcje, w związku z tym biblioteka może być chwiliowo niedostępna.

Wypożyczalnia

Ponad 9 tys. książek. Ponad 130 sztuk materiałów multimedialnych. Księgozbiór zaspakajający potrzeby uczniów i nauczycieli jest na bieżąco aktualizowany.

Czytelnia

Nasza czytelnia w miarę potrzeb zamienia się w miejsce ciekawych spotkań, zajęć świetlicowych oraz bywa rozśpiewaną salą muzyczną.

Kilka słów o działalności naszej biblioteki

Biblioteka jest miejscem przyjaznym uczniom, organizuje konkursy czytelnicze i włącza się w różnorodne akcje promujące czytelnictwo. Uczestniczy w kampaniach ogólnopolskich oraz działaniach o charakterze charytatywnym. Prowadzone są tu lekcje biblioteczne oraz organizowane wystawy i ciekawe konkursy. Dwukrotnie braliśmy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, zapewniając sobie nowe pozycje książkowe oraz zorganizowaliśmy magazyn podręczników. W każdym roku szkolnym dokładamy wszelkich starań by zapewnić wszystkim uczniom podręczniki. Tylko w naszej bibliotece pasowanie na czytelnika uczniów klas I odbywa się prawdziwym mieczem. Biblioteka współorganizuje na terenia szkoły wydarzenie związane z kampanią „Narodowe czytanie”.  Propagujemy czytelnictwo także poprzez dekoracje na korytarzach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.