Skład

• p. Marta Kossakowska
  • p. Izabella Rutkowska
  • p. Mariusz Przybyszewski

Samorząd Uczniowski stanowią wszystkie samorządy klasowe działające na terenie szkoły.

Samorząd działa zgodnie z ustawą o systemie oświaty oraz z regulaminem Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski może przedstawić Radzie Pedagogicznej oraz dyrektorowi wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły.

Rada Uczniowska wybierana jest demokratycznie, powszechnie, tajnie i bezpośrednio. W skład Rady Uczniowskiej wchodzą 3 osoby.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego jest nauczyciel lub nauczyciele powołani przez Dyrektora Szkoły na okres 1 roku szkolnego.

Samorząd Uczniowski ma prawo do:

• zapoznawania się z programem nauczania, jego treścią, celami i stawianymi wymaganiami;

• jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu;

• organizacji życia szkolnego;

• redagowania i wydawania gazetki szkolnej;

• organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi, jednak w porozumieniu z  dyrektorem;

• wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu uczniowskiego.